Tekmovanje v Evropski ligi prvakinj poteka od leta 2002 in v vseh 18 letih je bila med udeleženci tudi naša ženska ekipa.

Na finalnem turnirju nastopijo najboljše 4 ekipe, ki so se preko kvalifikacij na klubskih pokalih uvrstile v ligo, potem pa v dvobojih na izpadanje uspele priti med najboljše.

Letos bomo na tem turnirju nastopili že trinajstič. Nastop smo si priborili z remijem in zmago v osmini finala proti BSV Voith St. Pölten (Avstrija) in nato z dvema zmagama proti Rákoshegyi VSE iz Madžarske.

Najprej smo s 5:3 zmagali v Budimpešti, včeraj pa na kegljišču Golovec slavili visoko zmago s 7:1 (3.306:3.070 v podrtih kegljih in 16,5:7,5 v dobljenih setih).

Finalni turnir bo 31.3. in 1.4.2018 v Bambergu v Nemčiji, na njem pa bodo poleg naše ekipe nastopile še nemške prvakinje in lanske zmagovalke lige Victoria 1947 Bamberg, češke prvakinje Slovan Rosice in romunske prvakinje Electromures Romgaz.

Zapisnik s tekme

ekipa1702ligaprvakinj